KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534280
nr 1453 4280
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, Hus. Signerad. Olja på pannå, 38x30, yttermått inklusive ram: 60x52 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 mars 2022
kl 18:17:59
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
David Wallin
Läs mer om David Wallin
Lis Husberg (f. 1920)